20 yılı aşkın tecrübemizle şirketlerin teknoloji ve marka hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. TERA Bilişim, müşteri memnuniyetini ön planda tutan değer odaklı bir teknoloji firmasıdır.

Galeri

İletişim

Yukarı Dudullu Mah. Bayrak Cad. No:30/117 Ümraniye, İSTANBUL

info@terabilisim.com

+90 216 755 68 65

Yedekleme, bir kurumun bilgi sistemleri devamlılığının sağlanması için vazgeçilmez unsurlardan biridir. Kurumunuzda bulunan veriler, yaşam döngüleri boyunca NAS (Network Attached Storage) ve SAN (Storage Area Network) yedekleme çözümleri ile yönetilerek depolanmalı ve erişimi en düşük maliyette sağlanmalı ve korunmalıdır.

Yedekleme sistemleri verilerin canlı erişim durumlarına göre planlanmalı ve bütünlük sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Verinin yedeği, yalnızca sistemlere bağlı mevcut ortamlardaki depolama sistemlerinde tutularak sağlanmamalıdır.

Sistemlerdeki kritik veriler, kesinlikle yedekleme politikaları oluşturularak firma içinde meydana gelebilecek tüm veri kaybı riskleri düşünülerek yangın, su basması gibi doğal afetlere karşı manyetik kartuşlara yedeklenmeli, ayrıca firma dışında farklı fiziksel bir güvenli ortamda tutularak yedeği alınmalıdır.

(Backup) Yedekleme Hizmeti ve Çözümleri, firmaların mevcut durumları analiz edilerek, firmaya uyumlu bir yedekleme stratejisinin oluşturulması, bu yapının yönetilmesi, yedekleme geri yükleme ve 7X24 servis-destek hizmetlerini kapsamaktadır.

Güvenli yedekleme ve felaket kurtarma; bilgi teknolojileri kaynaklarının bilgilerinizi korumak için sunduğu bir politikanın parçasıdır. Felaket kurtarma (Disaster Recovery), bir kurumun önemli verilerini olumsuz olayların etkilerinden korumayı amaçlayan bir güvenlik planlaması olup felaket kurtarma bir felaket sonrasında kritik görevlerini hızlı bir şekilde sürdürebilmesini sağlar.

Doğal afetler, kötü niyetli saldırılar veya kullanıcı hataları günlük işlemleri aksatabilir ve önemli zararlar verebilir. Oluşabilecek felaket durumları, siber saldırılardan ekipman arızalarına ve doğal afetlere kadar organizasyondaki sistemi risk altına sokan herhangi bir şey olabilir.

Ancak doğru bir felaket kurtarma planıyla bir işletmenin mümkün olduğu kadar normal çalışmaya devam etmesini sağlanabilir. Şirketinizin verileri iş süreçleri için kritik öneme haiz olup yedeklilik, izleme, destek ve kurtarma işlemleriyle profesyonel bir backup çözümünüz olduğundan emin olmak zorundasınızdır. 

TERA Bilişim, kurumunuzun felaket kurtarma sürecini planlama ve test etme ile yedekleme geri yükleme vb. diğer işlemleri deneyimli personelimizle sizin adınıza güvenli bir şekilde yapmaktayız.  Bu nokta da bizler tüm verilerinizi korumak için eksiksiz tam bir yedekleme çözümleri sunuyor ve sizlere yedekleme hizmeti veriyoruz.