20 yılı aşkın tecrübemizle şirketlerin teknoloji ve marka hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. TERA Bilişim, müşteri memnuniyetini ön planda tutan değer odaklı bir teknoloji firmasıdır.

Galeri

İletişim

Yukarı Dudullu Mah. Bayrak Cad. No:30/117 Ümraniye, İSTANBUL

info@terabilisim.com

+90 216 755 68 65

Network Hizmetleri ve Ağ Yönetimi, kurumların yerel ve geniş alan ağı içerisindeki bilgisayar, çevresel birimlerle sunucuların ve bilgisayarların ihtiyacını verimli bir şekilde karşılayan bir altyapı servisidir. Bizlerin network yönetimi ve ağ hizmetleri olarak üzerinde de durduğumuz en önemli 2 husus bulunmaktadır. Bunlar verimlilik ve güvenliktir.

Gelişen teknolojiyle beraber, yerel alan ağı tasarımı köklü değişikliklere uğramıştır. Yerel alan ağları yalnızca bilgisayarların birbiriyle görüştüğü sistemler olmaktan çıkarak, çoklu ortam sistemlerinin yerel ve geniş alan ağları üzerinden hizmet vermesine olanak sağlayan bir sistem haline gelmiştir.

Bu nedenle ağ üzerinden alınan ve verilen servislerin kalitesi (quality of service), ağ tasarımlarında mutlaka göz önüne alınması gereken önemli bir husus haline gelmiştir. Servis kalitesi uygulamasıyla, görüntü ve ses verilerinin ağ içindeki trafiğine öncelik tanınarak, ağ üzerinde en yüksek performans ile çalışması sağlanmaktadır.

Servis kalitesinin ağ üzerindeki tüm (router) yönlendirici, (switch) anahtar ve sunucu sistemlerini kapsayacak şekilde tasarlanıp uygulanması gerekir. Servis kalitesinin yanı sıra, ağ sistemlerinde uygulamalara yeterli bant genişliğinin verilmesi de önemli bir husustur.

Az kullanıcı ağlar için tasarlanan uygulamalardan, geniş kampus alan ağları çözümlerine, yapısal kablolamadan wireless network çözümlerine kadar çok fazla kavramı kapsayan ağ yönetimi çözümlerinin, sağlıklı işleyebilmesi için uluslararası alt yapı standartlarına uygun bir şekilde tasarlanıp uygulanması gerekmektedir.

Bu kapsamda TERA Bilişim, müşterilerinin ağ güvenliğini benimseyip buna uygun ürün ve çözümler sunmaktadır. Sunduğumuz ağ yönetimi, network hizmetleri ve siber güvenlik çözümleriyle kuruluşların ağlarının düzgün bir şekilde yapılandırılması, ağlarına dışarıdan ve iç ağdan gelebilecek tehlikelere karşı korunması, yetkisiz kişilerin ağınıza girmesinin ‘Firewall, IPS’ gibi yazılım ve donanımlarla engelleyerek, ağ cihazlarınızda güvenlik sıkılaştırması yaparak ağınızın güvenliğinin ve verimliliğinin sağlamasını amaçlamaktayız.

Bilgili ve deneyimli ağ yöneticisi ekibimizle, kurum ve firmaların network altyapı ve sistem hizmetlerini planlar, tasarlar ve eksiksiz bir şekilde çalışır vaziyette teslim edilmesini sağlarız. Network hizmetleri ve ağ yönetimi olarak IBM, HP, CISCO gibi dünyanın lider markalarına ait donanımlar ve yazılım platformları için destek sağladığımız gibi, açık kaynak (open source) çözümlerimizle de hizmet vermekteyiz.

Yeni kurulmakta olan kurum ve firmaların sistem odası tasarımı ve kurulum alt yapısını tasarlayıp alt yapı hizmetlerinin kurulmasının yanı sıra mevcut ağ hizmetlerinde yapılacak değişikliği bilgi güvenliği standartlarına uygun danışmanlık hizmetiyle de birleştirerek hizmet vermekteyiz.